ďťż
Mount Power Serwer do Call Of Duty 4 Index Monitor Livebox I po Glince
 

Serwer do Call Of Duty 4

Tak jak w temacie chciałbym założyć serwer w miarę energooszczędny.Jestem zielony w tym temacie więc proszę o rady.


Jakie łącze?


Jakie łącze?


Od 6 do 12 mega w nocy (sieć n play)

Prędkość w Mbit odbioru nie jest wyznacznikiem jakości łącza, tym bardziej ,że jeżeli chodzi o postawienie serwera dedykowanego gry to bardziej liczy się prędkość wysyłki danych. Łącza które w większości posiadamy w domu, nie są synchroniczne ,a więc mogą posiadać różne prędkości odbioru/wysyłki np. 6Mbit/1Mbit. Dochodzi zmienne IP, dzięki któremu nie postawimy serwera publicznego na stałe.... co najwyżej można na jakąś klanówkę czy mixa trochę przed rozgrywką (o ile łącze wyrobi).
Bardzo ważną kwestią jest jakość łącza... nie znam tego "n play" ale jeżeli to nie jest kablem sieciowym/telefonicznym tylko przez jakiś mobilny modem czy inny wynalazek to o hostowaniu serwera można zapomnieć.

Najlepiej wykupić serwer w firmie która się z tego utrzymuje. Jeżeli brakuje pieniążków to zawsze można spróbować dogadać się z jakimś lokalnym providerem.


Jak go ogarniesz jestem w stanie dac Ci dostep do b.dobrego dedyka.

Pisz pw jak jestes zainteresowany ;-)
Ten post był edytowany przez MefistoFX dnia: 01 Sierpień 2010 - 15:47
Tutaj mam stronkę mojego internetu http://nplay.pl/text/show/2/14/23 ja mam pakiet 12 - Pakiet Playnet 12 Mb
Pobieranie danych do 12288 kbps, wysyłanie danych do 5120 kbps w godzinach od 24:00 do 12:00. Pobieranie danych do 6144 kbps, wysyłanie danych do 2560 kbps w godzinach od 12:00 do 24:00.

Jego łącze na pewno wyrobi przy np. 4v4 (8 graczy), sam zakładałem nieraz servy na moim 1MB i dawało jako tako radę :P Podajcie mu tę minimalną konfigurację bo mnie też to interesuje xD Wiadomo że lepszy byłby dedyk z jakieś firmy hostingowej ale może on po prostu sam chce sobie postawić, do tego może FTP czy coś :P

Mam już na składzie płytę główną Asusa M3a78eh i wolny procesor Athlon 3200 (1.8 Ghz) oraz 1 Giga ramu.Jednak czytałem ,że ludzie stawiają serwery na laptopach bo chodzi mi również o energooszczędność.

Ty chcesz go podpiąć pod swoją sieć? Razem z innymi komputerami w domu? Jeśli tak to będziesz mieć pouczającą zabawę z konfiguracją. Przyda ci się na pewno :) Pamiętaj, że jeśli samemu chcesz też korzystać z netu pod tym samym IP to będziesz się męczyć z słaaabym transferem. Nie wypowiadam się w detalach bo nie mam tu doświadczenia z CoD4 ale obawiam się, że twoje łącze to za mało na powyżej 10 osób.

Dodatkowo ma rowniez na tym dosc wysokie pingi wiec moze to szybko ulec dyskfalifikacji...

No właśnie, czy dobrze czytam i widzę, że to sieć radiowa? Sam ten fakt wyklucza sprawę wygodnego grania na innym serwerze a co dopiero hostingu. Tak z czystej mojej ciekawości. Włącz konsolę CMD (OKIENKO WINDOWS + R, wpisz CMD, ENTER) i wpisz polecenie "ping onet.pl" tak z ciekawości popularny serwis. Daj screena albo po prostu napisz jakie pingi ci wyskakują.

zamow sobie server na gamesnecie lub pifpaf.pl i w zupelnosci starczy na potyczki z kumplami ^^5 lat temu tez tak zaczynalem a nadal gram w coda:P

Byle nie na gamesnecie, takie warpy że grać się @$@%^ nie da :) Najlepiej serv gdzieś w Holandii albo Niemczech postawić, tak aby wszyscy mieli w miarę równy ping.